در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد در آیین اختتامیه تئاتر استان:

وظیفه ما تسهیلگری هنر است ونه سختگیری و محدودیت

آیین اختتامیه هفتمین جشنواره تئاتر استانی البرز به ایستگاه آخر رسید و برندگان این رقابتها معرفی شدند. در این مراسم که عصر سه شنبه در سالن اجلاس محمدشهر برگزار شد،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در جمع هنرمندان گفت: وظیفه ما تسهیلگری هنر است ونه سختگیری و محدودیت.

به گزارش تئاتر البرز، علی خیلدار افزود: امیدوارم خدمتگزاران خوبی در این عرصه باشیم .تفاوت تئاتر با بقیه هنرها در این است که حتمن باید مخاطب داشته باشد اما عکاس و نوازندهیا بسیاری هنر های دیگر می توانند برای دل خودشان کار کنند.
وی گفت: این رشته هنری باید بتواند دوستداران خود را  را جذب کند حتی کسانی که نمی شناسندش یا علاقه ای به آن ندارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تصریح کرد: اگر بخش تئاتر تقویت نشود در باقی بخش ها آسیب خواهیم دید. پس باید دراین بخش اهتمام ویژه داشته باشیم. من مطمئن هستم در کنار و همراه شما برای هنر استان دست آورد خوبی خواهیم داشت.

وی افزود: تئاتر استان البرز در زمینه های مختلف مشکل دارد. صندلی و سالن مناسب نداریم اما با همین امکانات هنرمندان ما خوب درخشیدند و جای تقدیر و تشکر دارد. امیدوارم مسئولین استان برای مهیا کردن زیر ساخت و سخت افزار یاری کنند.
خیلدار گفت: قدمتی که حوزه نمایش و تعزیه در استان دارد و  ظرفیت ۷۰۰ ساله تعزیه می تواند البرز را به جامعه هنری بشناساند.
وی افزود: هرگاه در پلاتو ها برای سرکشی رفتم اشتیاق خاصی دیدم. خیلی از هنرمندان حرفه ای کشور از همین پلاتو های البرز بیرون آمدند و خوش درخشیدند و  همه اینها مرهون تلاش و پیگیری های خود شماست . وظیفه ما در بخش اداری تسهیلگری و حمایت است نه محدودیت و سختگیری .

خیلدار گفت: ما در این بخش زمینه را برای گسترش هنر در مسیر درستش فراهم کرده و  به وظایفمان خواهیم پرداخت.ریل گذاری و تامین زیر ساخت کار ماست. تلاش و به اهتزاز در آوردن پرچم تئاتر کار شماست.
نظرات کاربران