در حال بارگذاری ...
 • کاری از گروه تئاتر اردبیلی

  «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» در کرج به روی صحنه رفت

  شامگاه گذشته یکشنبه ۱۹ اسفند نمایش «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» به نویسندگی و کارگردانی اکبر صادقی یکی از هنرمندان عرصه تئاتر استان اردبیل، در پلاتو استاد «حیاتی مهر» کرج به روی صحنه رفت. قرار است این نمایش به مدت ۵ شب برای علاقه مندان اجرا شود.

  به گزارش تئاتر البرز، «اکبر صادقی» نویسنده و کارگردان  از هنرمندان استان اردبیل است وی  درباره اجرای عموم این نمایش در شهر کرج گفت: پیش از این سفر می دانستم که استان البرز هنرمندان تئاتری خوبی دارد و همیشه در این فکر بودم که این نمایش را در چند استان اجرا ببرم. شهر کرج الویت من بود و  در نهایت این تصمیم عملی شد.

  وی درباره داستان و شیوه اجرایی اثرش افزود: این نمایش به معظلات اجتماعی می پردازد. مشکلاتی هم چون دروغ، تنهایی، خیانت که جزو تم های اصلی نمایشنامه است. داستان از این قرار است که مردی متاهل با دختر جوانی آشنا می شود و با دلایل شرعی به صیغه خود در می آورد. مرد تلاش دارد با دروغ و دورویی فضا را کنترل کند اما در این میان نمی تواند تعادل را بین این دو برقرار کند.در پایان صحنه دو زن همدیگر را ملاقات می کنند و مخاطب در پایان با جسد آنها روبرو می شوند.

  این کارگردان اضافه کرد: شیوه اجرایی این نمایش مدرن است و با استفاده از عناصر سینمایی در تئاتر زمان و مکان را تلفیق کردم.

   پریسا صدائی آذر، ندا امامی، اکبر صادقی در این نمایش بازی می‌کنند.
  دستیار کارگردان و گرافیست: فیاض بهرام، بازیگردان: یوسف دادجو،آهنگساز: محمدرضا عرفانی،نوازندگان: امین موسوی، عزیز داشتیموری، محمدرضا عرفانی، روابط عمومی: وحید شاکر،عکاس: مونا زارع، منشی صحنه: صبا کاتب، طراحی و اجرای نور: حامد حیدری،
  طراحی و اجرای دکور: حسین خدایی،سرپرستان گروه: صمد واحدی زاده، جابر فتحی.

   «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد»  نمایش دعوت شده و منتخب اجرا در فستیوال کازان روسیه، آستانه قزاقستان، دنیزلی ترکیه و تفلیس گرجستان در سال 1398 است.
  نظرات کاربران