در حال بارگذاری ...
 • فرهاد قائمیان : 

  در سایه حمایت صحیح تئاتر شهرستان‌ها قابلیت جهانی شدن دارند

  فرهاد قائمیان بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون که در کرج به تماشای نمایش « و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» در پلاتوی استاد حیاتی مهر نشست در باره این نمایش گفت: اکبر صادقی برای خلق این اثر نمایشی جوایز متعددی  گرفته و دعوت شده و منتخب اجرا در فستیوال کازان روسیه، آستانه قزاقستان، دنیزلی ترکیه و تفلیس گرجستان است و تمام اینها حاصل موفقیت  تئاتر شهرستان است.

  به گزارش تئاتر البرز،گزارش ایران تئاتر از البرز، فرهاد قائمیان بازیگر توانمند تئاتر سینما و تلویزیون بعد از تماشای نمایش « و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» در پلاتوی استاد حیاتی مهر درباره اجرای این نمایش در شهر کرج  اظهار کرد: نمایش «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد»   نوشته و کارگردانی همشهری اردبیلی ام اکبر صادقی، یک نمایش قرص و محکم و بسیار  خلاق است. ایمان دارم که این هنرمند اردبیلی  در سطح بین المللی خواهد درخشید.  
  قائمیان افزود: اکبر صادقی برای خلق این اثر نمایشی جوایز متعددی  گرفته و دعوت شده و منتخب اجرا در فستیوال کازان روسیه، آستانه قزاقستان، دنیزلی ترکیه و تفلیس گرجستان است و تمام اینها حاصل موفقیت  تئاتر شهرستان است.
  وی اینکه گروهی توانسته  خودش را  از تئاتر شهرستان به  این مرتبه برساند  و در عرصه عمومی و جهانی جایگاهی کسب کند را امری قابل توجه و با ارزش توصیف کرد و افزود: این نشان می‌دهد که نباید تصور کنیم تمام موفقیت ها و آثار ماندگار تئاتر تنها در پایتخت تولید می‌شوند، بلکه من معتقدم با حمایت صحیح ، تئاتر شهرستان‌ها هم قابلیت جهانی شدن دارند. 
  قائمیان در پاسخ به این سوال که در حال حاضر ارزش و جایگاه تئاتر شهرستان را در کشور چطور ارزیابی می‌کنید؟گفت: اتفاق خوبی که امسال در جشنواره تئاتر برای  همه گروه های تئاتر شهرستان رقم خورد این بود که به خوبی دیده شدند. بنابراین ضروریست  که توجه ویژه‌ای  به هنرمندان تئاتر شهرستان شود.
  وی تاکید کرد: برای ارتقا و پیشرفت فعالیت های گروه های نمایشی در شهرستان ها  تمهیدات ویژه ای  از جمله امکانات مناسب سالن های نمایشی، ایجاد سالن های جدید و  بازسازی سالن ها لازم است و  هنرمندان تئاتر شهرستان باید مطالبه گر باشند.
  قائمیان با اشاره به اینکه دو سال قبل  به همراه اردشیر صالح پور و خیرالله تقیانی پور  داور جشنواره تئاتر استانی البرز بوده افزود:  همیشه پیگیر موفقیت های هنرمندان تئاتر البرز  هستم و امیدوارم نظاره‌گر اتفاقات موثر و شایسته ای برای تئاتر شهرستان‌ها باشیم.

   
  مطالب مرتبط

  به همت انجمن نمایش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد

برگزاری دومین گارگاه آموزش تئاتر در ترم زمستانه
  به همت انجمن نمایش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد

  برگزاری دومین گارگاه آموزش تئاتر در ترم زمستانه

  به گزارش درگاه تئاتر البرز، دومین دوره کارگاه‌های آموزش تئاتر در ترم زمستان به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن نمایش شهرستان  نظرآباد در فرهنگسرای هنربرگزار می‌شود. جواد رنجبرزاده  رئیس انجمن ...

  |

  با موضوع آسیب شناسی تئاتر دانش آموزی و راهکارهای رشد کیفیت

برگزاری اولین کارگاه آموزشی تئاتر ویژه معاونین و مربیان پرورشی در شهرستان نظرآباد
  با موضوع آسیب شناسی تئاتر دانش آموزی و راهکارهای رشد کیفیت

  برگزاری اولین کارگاه آموزشی تئاتر ویژه معاونین و مربیان پرورشی در شهرستان نظرآباد

  به گزارش تئاتر البرز؛ انجمن نمایش شهرستان نظرآباد با همت اداره فرهنگ و رشاد اسلامی و همچنین معاونت فرهنگی آموزش و پررش شهرستان نظرآباد اولین همایش کارگاه آموزشی تئاتر ویژه معاونین و مربیان پرورشی  با موضوع آسیب ...

  |

  یادداشت علیرضا معروفی کارگردان نمایش «عقیم»

جشنواره لاله های سرخ اندیمشک محفلی برای همدلی
  یادداشت علیرضا معروفی کارگردان نمایش «عقیم»

  جشنواره لاله های سرخ اندیمشک محفلی برای همدلی

  علیرضا معروفی؛ 4 آذر 1365. پنجاه و چهار فروند هواپیما به روی آسمان. پنجاه و چهار جنگنده. پنجاه و چهار خلبان که با اشاره انگشتانشان به روی ماشه شلیک هزاران نفر از هم وطنانمان را به خاک و خون کشیدند. از این ...

  |

  نظرات کاربران