در حال بارگذاری ...
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز

سال ٩٧ فرصت های مغتنمی برای هنرمندان عرصه نمایش داشت

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت سال ٩٧ با تمام فراز و فرودهایش فرصت های مغتنمی برای هنرمندان عرصه نمایش داشت .

به گزارش تئاتر البرز، ناصر مقدم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، با اعلام این ‌خبر اظهار داشت:  ضمن تشکر از تلاش اعضای محترم شورای نظارت و بازبینی نمایش ، انجمن نمایش استان ، مسئولین ‌و کارشناسان معاونت هنری و سینمایی اداره کل، خلاصه ای از عملکرد این حوزه را به‌شرح  زیر اعلام می‌کنم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سالی که گذشت ۶۹  اثر نمایشی جمعا به تعداد ۸۶۷ ‌اجرا در استان البرز انجام شد که این اجراها بالغ بر ١٥٠٠٠ مخاطب داشت.

این آمار شامل ٣١  اثر نمایشی با ٥٧٨  نوبت اجرا در کرج، ٦  اثر با ٧٨  نوبت اجرا در فردیس، ١٠  اثر در ١٠٠  نوبت اجرا در ساوجبلاغ، ١٤  اثر با ٦٣  نوبت اجرا در نظرآباد و ٨ اثر در ٤٨  نوبت اجرا در شهرهای اطراف کرج برای علاقمندان و مخاطبین این هنر به نمایش درآمد.
ناصر مقدم افزود : هشتمین جشنواره تئاتر استانی، امسال با حضور ۱۲ گروه منتخب برگزار شد و بنا به تشخیص هیات داوران دو اثر به جشنواره تئاتر فجر راه یافت.

‌مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت : علاوه بر اجراهای اشاره شده، در سال ۹۷ تعداد ۳۳ مجوز جنگ شادی، استندآپ کمدی و جشن مجوز اجرا دریافت کردند که این برنامه ها بالغ بر ۳۵۰۰۰ مخاطب داشت.
در این سال شاهد حضور و درخشش گروه های متعدد نمایشی در جشنواره های متعدد ملی و استانی بودیم که از  ‌این بین نمایش کوچه برزیلیا بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد.
نظرات کاربران