در حال بارگذاری ...
از تیرماه

علیرضا معروفی «تن‌ها» را به تئاترشهر می‌آورد

علیرضا معروفی پس از اجرای موفق نمایش «شکم» در تالار قشقایی، این بار با نمایش «تن‌ها» به مجموعه تئاترشهر می‌آید.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش «تن‌ها» نوشته و کارگردانی علیرضا معروفی، از تیرماه سال جاری در تالار سایه مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود.

معروفی در گذشته با نمایش «عقیم» رتبه اول نویسندگی و کارگردانی در بیست و چهارمین جشنواره ملی لاله‌های سرخ اندیمشک را به‌دست آورد و جایزه اول نویسندگی و کارگردانی از نهمین جشنواره استانی البرز برای نمایش «شکم» نیز در کارنامه او به چشم می‌خورد و با آخرین اثرش نمایش «تن‌ها»، رتبه نخست کارگردانی را در جشنواره مقاومت کسب کرد و در جشنواره فجر نیز رتبه نخست طراحی لباس را به دست آورد

او نمایشنامه «تن‌ها» را در سال 98 نوشت. این اثر برگرفته از کتابی درباره خاطرات رزمنده‌ای است که در 13 سالگی  اسیر شده بود. این نمایش قصه 8 اسیر است که برای تخلیه اطلاعات، سه روز در یک سلول کوچک یک در یک متری در استخبارات عراق نگه داشته شده‌اند.

نمایش «تن ها» به صورت کاملا رئالیستی نوشته شده اما شیوه اجرایی با فضایی مینیمال دارد. ۸ کاراکتر نمایش به صورت جدا از هم و با فاصله‌ای یک متر از یکدیگر روی صحنه حضور دارند و با چینش نور و فضاسازی در موقعیت سلول قرار می‌گیرند.

تمرین‌های این نمایش به صورت فشرده با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شده است و در زمان اجرا هم با برنامه‌ریزی صحیح و رعایت کامل دستورالعمل‌های ستاد کرونا به صحنه خواهد رفت.

بازیگران نمایش «تنها»  (به ترتیب حروف الفبا): امیررضا حشمی پور،  محمد جواد حشمی پور،  ارسلان خالویی،  فرزاد تجلی، فردین شاه حسینی، هادی شیخ الاسلامی، حسین عارف،  آرمان میرزایی، حامد نساج بخارایی و محمد نیازی هستند.

اسامی سایر عوامل اجرایی و اخبار تکمیلی به زودی اعلام می‌شود.

 

 
مطالب مرتبط

علیرضا معروفی کارگردان رتبه نخست جشنواره با ایران تئاتر مطرح کرد:

جشنواره مقاومت چراغ تئاتر را روشن نگه داشت
برای هر وجب این خاک«تن‌ها»داده‌ایم
علیرضا معروفی کارگردان رتبه نخست جشنواره با ایران تئاتر مطرح کرد:

جشنواره مقاومت چراغ تئاتر را روشن نگه داشت
برای هر وجب این خاک«تن‌ها»داده‌ایم

علیرضا معروفی گفت: امیدوارم مخاطب از تماشای تمامی نمایش «تن‌ها» و مواجهه با مجموعه موقعیت‌ها به تفکر وادار شود. وقتی تماشاگر با «تن‌ها» مواجه می‌شود پس از پایان نمایش دست‌کم باید به این فکر کند که برای وجب به وجب خاک این کشور تن داده شده و علت نامگذری نام نمایش هم همین است. ...

|

نظرات کاربران